Облаштування скверу на північній стороні міста в районі залізничного переїзду

ПІБ Ініціатора: ОЗЕМКО ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
Дата початку збору голосів: 16.02.2019 11:10

м. Вишневе, зелена зона між залізничним переїздом та будинками за адресою Вітянська, 1а та Вітянська, 1.

м. Вишневе, вул. Вітянська, 1а

Облаштування на зеленій зоні, площею близько 0,15 га, за адресою вул. Вітянська 1а, міні-скверу, яким зможуть користуватися всі мешканці Вишневого.

Це буде єдина облаштована рекреаційна зона для прогулянок у цій частині міста.

Діти та молодь зможуть тут зайнятися рухливими видами спорту, закохані пари - прогулятися увечері під романтичним сяйвом ліхтарів, батьки з візочками погуляти у тиші та затінку дерев, коли дитинка спить, а люди літнього віку знайдуть де подихати свіжим повітрям у цьому найбільш забудованому районі міста.

В районі вулиці Вітянська на теперішній час відбувається найщільніша забудова багатоповерхівками, за відсутністю виділення землі під парки, сквери.  Зелених зон в цьому районі вже майже не лишилося. Фактично остання з них - біля будинку за адресою: вулиця Вітянська, 1а.

Це досить значна озеленена прибудинкова територія, де за останні 2 роки силами місцевих мешканців було висаджено понад 50 дерев. Але, так як вона знаходиться біля кінцевих маршруток 820 та 718, і поруч щодня ходить багато людей на/з залізничний переїзд, цією територією не один рік цікавляться місцеві бізнесмени з метою встановити на ній ряд МАФів….

Мешканці будинку пропонують надати цій території більш вагомого статусу і облаштувати на ній міні-сквер.

У сквері планується прокласти близько 90 метрів доріжок, вимощених плиткою, які разом з нині існуючими доріжками об’єднаються в єдиний архітектурний ансамбль. Також у сквері буде встановлене додаткове освітлення (дволампові паркові ліхтарі античного дизайну), посіяна на чорнозем травичка, посаджені додаткові дерева та кущі. Також є чудове місце для встановлення скульптури чи постаменту (у майбутньому).

Проект скверу наведений у кінці тексту, в Галереї. Детальний кошторис проекту наведений у додатку (Файл 1).

Розташування доріжок спроектоване таким чином, аби сквер не перетворився на транзитну зону для пішоходів і внаслідок цього був швидко захаращений, а щоб це дійсно стало місцем, куди могли прийти погуляти мешканці району: батьки з дітьми, пари, літні люди.

Особливо підкреслюю, що при облаштуванні скверу не буде знищено жодне живе дерево, вже висаджене на цій території.

ВІДСУТНІСТЬ РИЗИКІВ.

Згідно з генеральним планом міста та кадастровою картою, ця територія є прибудинковою, на якій не запроектовано жодних споруд.

Рішення подати цей проект на Громадський бюджет було ухвалено 10 лютого 2019 року мешканцями будинку (інформаційний канал Viber-група будинку), ні в кого проект не викликав заперечень.

Також за останні роки неодноразово мешканцями будинку подавалися звернення до місцевої влади з проханням облаштувати на цій території міні-сквер. Одне з них, за підписами 62 мешканців та відповідь на нього місцевої влади наведені у додатку (Файл 2). Тоді проект був не реалізований через брак коштів.

Отже, жодних перешкод для реалізації цього проекту, окрім фінансових, наразі не існує.

Всі без винятку мешканці міста зможуть гуляти у цьому затишному міні-сквері, який буде єдиною облаштованою прогулянковою зоною у цій частині міста. Вхід на його територію нічим не буде обмежений.

В районі вулиці Вітянська, біля ринку нині відбувається найбільш щільна забудова у місті. Внаслідок будівництва величезного ЖК “Квартал-Авіа” (3 будинки висотою до 19-ти поверхів) та ЖК “Атмосфера” (9 будинків висотою до 17-ти поверхів), цей район ризикує перетворитися на бетонні джунглі, де майже не буде місця для живої природи і не буде чим дихати від загазованості. Вже зараз майже кожен клаптик території забудований або заставлений машинами. Натомість, зелених зон практично немає.

Тож назріла величезна необхідність облаштувати в цьому районі хоча б одну зелену зону для відпочинку. Користь від облаштування міні-скверу величезна.

Міні-сквер:

1. дасть можливість мешканцям району, що має найбільшу щільність населення у місті, мати хоч одне місце для прогулянок та відпочинку серед зелені з дитячими візочками, велосипедах, скейтах тощо.  У дітей та молоді буде більше бажання та можливостей проводити вільний час не вдома за планшетами, а займатися спортом на свіжому повітрі та оздоровлюватися;

2. покращить екологію в цьому районі, що потерпає від загазованості та забудови та межує із залізницею. Фактично міні-сквер стане «легенями» цього району. Оскільки ця територія відносно нещодавно почала забудовуватися, тут практично немає високих дерев. А ті, які є, важко приживаються або знищуються вандалами. Їх дуже мало і є значна потреба у збільшенні зелених насаджень, що дасть району кисень і людям буде легше дихати;

3. надасть більш вагомий статус цій зеленій зоні, що унеможливить незаконне її загарбання різного роду «бізнесменами» для встановлення кіосків, гаражів чи інших незаконних на цій території споруд;

4. збільшить життєвий простір в цьому районі. Люди тут фактично ходять між будинками та автівками, як у мегаполісі, а значна висота та близьке розташування споруд дають тінь і перетворюють цей район у темну похмуру місцевість, де нема світла та простору.

5. стане красивими воротами до північної частини міста. Оскільки ця територія розташована одразу за залізничним переїздом, вона є вітриною північної частини Вишневого. Але нині вона має не дуже привабливий вигляд, і через недоліки у плануванні майже не використовується мешканцями будинку. Міні-сквер дасть можливість виправити ці недоліки і використовувати її більш функціонально.

Цей міні-сквер принесе велику користь і задоволення абсолютно всім мешканцям, незалежно від віку, роду занять чи місця проживання.

Матеріали та обладнання (детально у кошторисі) 194500.0 0.0
Роботи та послуги (детально у кошторисі) 46400.0 0.0