Створення зелених зон з використанням магнолій і форзицій та дитячих спортивно-ігрових комплексів по вул. Святоюрівська та біля будинку вул. Балукова, 1а

ПІБ Ініціатора: ПУШКАРЬОВА НАДІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
Дата початку збору голосів: 20.02.2019 13:33

Поточні

м. Вишневе, південний масив, вул. Святоюрівська, вул. Балукова

Південний масив, вул. Святоюрівська (тротуари, узбіччя), вул. Балукова 1а (дитячий майданчик)

Створення дитячих спротивно-ігрових майданчиків та їх озеленення деревами магнолій та кущами форзицій по вул. Свтоюрівська (вздовж дитячого майданчика біля будинку 11а та навпроти АТБ) та біля будинку 1а, вул. Балукова.

Міста особливо вразливі до так званого "ефекту теплиці" в результаті якого виникає значне підвищення температури та накопичення у повідтрі вуглекислого газу, вихлопів автомобілів, продуктів спалювання тощо. Ефект теплиці виникає внаслідок заміни природних зелених насаджень будівлями, дорожнім покриттям, які утримують тепло. Зелені насадження можуть знижувати температуру повітря у місті завдяки утворенню тіні та охолодженню завдяки випаровуванню. Крім того, рослинні насадження забезпечують поглинання вуглекислого газу, зниження рівня шуму та затримку пилу.

В умовах відсутності значних територій для створення парків у світі набирає популярності один із варіантів вирішення проблеми перегріву - облаштування "зелених острівців" на усіх непридатних для будівництвах територіях, навіть на ділянках дуже малої площі.

Запорукою ефективності такого способу вирішення проблеми є вибір правильних рослин для озеленення. Часто дерева та кущі, що використовуються традиційно, ще згідно постанов радянських часів, уже не є ефективними в умовах зміни клімату, та ущільнення будівництва. Необхідно використовувати сучасні дослідження ефективності дерев (кущів) в окремих регіонах, враховувати можливість багаторівневого (за рахунок невисоких дерев під кроною високих, та кущів біля невисоких дерев) планування зелених зон.

Для м. Києва є маса досліджень, які пропонують ряд дерев та кущів з високою ефективністю. З них можна вибрати ще й такі, які будуть радувати око, піднімати настрій під час цвітіння. З такого списку пропонується використати дерева магнолій та кущі форзицій. На ділянці біля магазину АТБ (вул. Святоюрівська, 11), пропонується розмістити компактний ігровий комплекс для дітей шкільного віку, адже ця вікова група обділена ігровими зонами. Крім того, провести озеленення та модернізації вже існуючих дитячих майданчиків (біля будинків вул. Святоюрівська, 11а та вул. Балукова, 1а). Розміщення ігрових та спортивних майданчиків у зелених зонах є перевіреним роками і досвідом способом забезпечення підростаючого покоління свіжим повітрям та позитивними емоціми що так необхідні мешканцям міста.

Вільний доступ до результатів проекту для мешканців громади у разі його реалізації. Користуватись результатами проекту зможуть усі вікові групи мешканців міста Вишневе.

Метою проекту є модернізація та озеленення існуючих дитячих майданчиків за рахунок дерев та кущів що мають високі показники поглинання вуглекислого газу, виділення кисню. Цвісти форзиції починають вже у березні-квітні, тому їх яскраво-жовтий цвіт буде радувати мешканців міста серед сірого ландшафту. Крім того, навпроти магазину АТБ пропонується розмістити компактний дитячий комплекс (ігровий канатна сітка) та озеленення території.

Дерева магнолій (1, 8 м) - 22 шт 22000.0 0.0
Кущі форзицій - 40 шт 4000.0 0.0
Дитячий спортивно-ігровий комплекс - 2 шт 60000.0 0.0
Гумова плитка (500х500) - 30 шт 21000.0 0.0